Automatické zavlažování zahrady

Zavlažovací systémy Vám uspoří čas, protože spouštění celého systému je automatické a vy u něj nemusíte fyzicky být. Systém je řízen ovládací jednotkou, která automaticky spustí zavlažování zahrady v libovolnou noční nebo denní hodinu. Můžete tedy klidně být na dovolené zatímco vaše zahrádka se o sebe postará sama. Zavlažovací systém je vhodný také proto, že dodává vodu všem rostlinám zcela rovnoměrně a nedochází tak k plýtvání vody a přelévání rostlin.Ostřikovače jsou rozmístěny tak, aby docházelo k pokrytí celé plochy. Navíc další výhodou moderního zavlažovacího systému je regulace délky a frekvence zalévání. Tímto nastavením můžete uspokojit skutečné potřeby plodin.Nejvhodnější čas pro zavlažování zahrady je noc, jelikož vznikají nejmenší ztráty odpařováním. Systém je vhodné mít doplněn o senzor, který si dokáže všimnout, že prší a zavlažování pak přeruší.

Jak systém zavlažování vlastně funguje?

Potřebou součástí systému je řídícíí jednotka, která umožňuje závlahu naprogramovat na libovolný čas i na libovolný počet intervalů intervalů. Naprogramování jednotky je velmi zjednodušené a poradí si s ním skoro i nemluvně.

Úsporu vody mají nastarost vyvážené ostřikovače a navíc již zmíněné čidlo, které indikuje případné dešťové srážky. Po skončení deště začne čidlo v závislosti na počasí vysychat a systém je ve správnou chvíli opět automaticky uveden do chodu. Systém je možné nastavit jinak pro zahradu, stromy nebo záhony. Větší intenzitu je vhodné nastavit na místech, kde více svítí slunce. Pokud ale máte chuť, zavlažování není problém spustit třeba manuálně. Systém je ideální napojit na domácí vodárnu, která do něj bude vhánět vodu.

Domácí vodárna a zavlažování

Systém zavlažování musí samozřejmě od někuď brát vodu. V hodně případech je systém napojen na klasickou veřejnou vodovodní síť, ale poslední době čím dál tím častější případ, kdy máte svou domácí vodárnu.

Domácí vodárna

Domácí vodárna je soustava zařízení, které je schopné dopravit a případně upravit vodu například z vaší zahradní studně, z vrtu nebo z blízkého vodního toku. Díky domácí vodárně ve finále ušetříte nemalé finanční částky, které byste jinak museli investovat do zbytečně pitné vody.

 

2 Komentáře k článku “Automatické zavlažování zahrady”
  1. Kopik napsal:

    Dobrý den, neví někdo, kde se dajíé koupit dobré hadice? Mě se vždycky lámají 🙁

Komentáře k článku

Designed by: Bbacklinksindexer.com | Thanks to Mens Wallets, embedded systems testing and backlinks