Fórum

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.





Stránky: [1]
Autor Téma:Přetlak
Host

Příspěvků: 29
Permalink
Příspěvek Přetlak
dne: August 13, 2012, 07:39
Citovat

Dobrý den,
vlastním domácí vodárnu,kterou jsem zapojil dle návodu a do sacého potrubí jsem ještě zapojil filtr a uzavírací kohout.Taktéž na výstupu z tl. nádoby jsem umístil uzavírací ventil,takže jsem zjistil po uzavření výstupního ventilu a ponechání otevřeného ventilu na sací straně,že tento únik tlaku je na sacím potrubí.Tlaková nádoba tedy neudrží tlak i když není žádný odběr vody ,protože tato je postupně přepouštěna zpátky do sacího potrubí a asi po 2-3 hodinách klidového stavu poklesne tlak v nádobě a tím tl.spínač dává pokyn k opětovnému načerpání vody,což zejména v nočních hodinách není sympatické.
Domnívám se,že tlakový spínač by měl být vybaven zpětným ventilem,který toto upouštění tlakové vody do sacího potrubí a tím pokles tlaku v tl.nádobě ,nedovolí.Nemyslím si,že zpětná klapka v sacím koši může tento zpětný přetlak udržet.
Vodárna je v provozu teprve 5 měsíců a je tedy v záruce.
Děkuji za odpověď
Peiker,Brno

Host
Nováček
Příspěvků: 9
Permalink
Příspěvek Re: Přetlak
dne: September 10, 2012, 07:59
Citovat

Dobrý den,

Z největší pravděpodobností je rozbitá zpětná klapka. Ale ideální bude se obrátit tam, jde jste vodárnu koupil a řešit přímo konkrétní typ.

Host

Příspěvků: 29
Permalink
Příspěvek Re: Přetlak
dne: September 10, 2012, 17:24
Citovat

Já jsem si koupil tuhle calpedu ngxm3 s bezudržbovou nádobou a 5let zárukou a no problem... http://www.vasetopeni.cz/sortiment/cerpadla--vodarny/vodarny/ doporučuji

Host
Nováček
Příspěvků: 9
Permalink
Příspěvek Re: Přetlak
dne: September 12, 2012, 09:02
Citovat

NGXm3 jsou dobré, hlavně bezporuchové

Host

Příspěvků: 29
Permalink
Příspěvek Re: Přetlak
dne: September 26, 2012, 09:12
Citovat

NGXM 2 taky nejsou špatné

Stránky: [1]
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.34 ; Stránka načtena za 0.043 vteřin.
Designed by: Bbacklinksindexer.com | Thanks to Mens Wallets, embedded systems testing and backlinks